Dobrodružství Allyster

17. března 2014 v 21:03 | Lavinia |  Povídky
Ahojda,
tohle je moje povídka (nečekaně), ale zatím nemá oficiální název, takže tohle je jen provizorní název. Během tádne bych ho měla mít vymyšlené ;) Ale k povídce:

Bylo deštné ráno a Allyster se probudila v naději. Měla dneska jít do nové školy tady v Crystal City. Ustlala si deku a hodlala si nabrousit svou katanu, protože musela jít přes Knight Forest, moc dobře věděla, že zdejší příroda celkem nebezpečná, ale oproti Forest of Fire je naprosto neškodná. Říká se, že tam žijou draci. Allyster se tady přestěhovala sice nedávno, ale okolí zná jako svoje boty.
Allyster se rozhodla, že si vezme dvouruční katanu, přece jenom je praktická. Otevřela truhlu kde měla uloženo mnoho "nástrojů smrti" jako třeba katanu, sekyru, luky, šípy, štíty, dýky a několik druhů mečů. Vytáhla katanu a začala ji brousit, a když byla ostrá jako Edge* přestala brousit, zastrčila ji do pochvy a vzala si brašnu. Otevřela dveře a vešla do lesa, kapky deště ji bodaly do obličeje, vítr si pohrával s jejími tmavými vlasy a meluzína ji hrála kolem ucha. Zahnula doleva přímo do lesa, zastavila se u jabloně a natrhala si jablka do brašny, byly pěkně červená, ikdyž mokrá. Vložila jablka do brašny a spěchala hlouběji do lesa. Občas zahlédla nějakého ptáčka, ale moc si jích nevšímala, jak spěchala. Čím hlouběji byla, tím míň a míň pršelo, zhruba za čtvrt hodiny se zastavila aby se stihla najíst. Sedla si pod nejbližší strom a začala jíst jablko. Bylo šťavnaté a sladké, z jedení ji vytrhl šum keře. Vyskočila na nohy, couvala a couvala, až zakopla o kámen a sletěla na záda. V křoví se cosi hýbalo, Allyster po tom křoví hodila nedojedené jablko, šumění křoví na chvíli přestalo a pak to křoví vyhodilo cosi červeného, bylo to jablko, tede spíše už jen ohryzek. "Tak to ne! Nikdo mi nebude jíst moji snídani!" pomyslela si Allyster, vyskočila na nohy a vytáhla katanu. Chvíli tam stáhla, nohy se ji třásly a pak bylo ticho. Náhle z křoví vyskočila veverka. "No super, lekla jsem se malinké veverky!" povzdechla si Allyster. A sedla si na zem, když tu náhle se za stromami mihlo cosi černého. "Co když to je puma?!" polekala se Allyster a opět vyskočila, připravená se bít. Stála tam, oči na stopkách a uši nastražené, jenže nic. Zastrčila katanu do pochvy a vykročila dál.
Po půl hodině už viděla světlo na konci lesa, právě v téhle chvíli viděla na pravé straně černý flek, blížil se, blíž a blíž pak Allyster došlo co to je, byla to puma! A teď se nemohla rozhodnout, utéct k mostu do města nebo bojovat. Rozhodla se pro boj. Vytáhla katanu a vykročila proti pumě, ketré zrychlovala, Allyster se rozkřikla a vyskočila po pumě. Sedla ji přímo na hřbet a puma se jí snažila zakousnout do krku, zmítaly se a točily, trvalo to minuty než Allyster zasáhla cíl. Zabodla katanu pumě přímo do krku. Allyster byla od krve, nedbala na to, puma takové velikosti by ji mohla rozsápat a až by z ní nezbylo nic! Zastrčila katanu a rozběhla se k mostu.

U řeky se trochu opláchla, aby první den ve škole nevypadala moc zkrváceně. Přešla přes most a hned věděla kudy jít, byla tady včera dopoledne pro chleba. Musela jít po ulici a potom zahnout doprava, doleva a potom zase doprava a stála před školou. Byl to dům ze dřeva a nad oknama se pyšnil název Obecná Škola. Před školu stála velká bříza, která se ohýbala pod náporem větrů. Šla po chodníčku, který vedl ke dveřím do školy. Otevřela je a hned u dveří stál chlap střední postavy, měl pleš a byl oblečen do zvláštního asi školního obleku. "Ahoj, já jsem Jason, ty jsi Allyster, že? Jsem tvůj třídní učitel, pojď, dovedu tě do třídy." Pověděl jí Jason, měl zvláštně hrubý hlas. Vedl Allyster podél chodeb a pak do dvou schodů a poté se zastavil před dveřmi ze kterých doléhal zvuk dětí, hlavně chlapců jak se spolu hlasitě baví, ale byly slyšet i dívky jak se hihňají. Pan učitel jí otevřel dveře a to co viděla jí překvapilo, třída byla složená jen ze samých chlapců a jen pár dívek. Kluci, když ji viděli nasadily tvář jako by byla vzduch jen pár kluků si všimlo přítomnost Allyster. "Třído, tohle je vaše nová spolužačka, Allyster, proveďte ji po škole a buďte k ní slušní a zkuste se sní trochu skamarádit." Zahulákal Pan učitel. Jediné co si Allyster pomyslela bylo "Tohle je konec, nebo také začátek!".
Pokračování příště...
Chcete pokračování? Napište do komentářů! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mark Mark | 24. března 2014 v 18:14 | Reagovat

super piš pokračování, nemůžu se dočkat :DD

2 Arienai Arienai | 31. března 2014 v 18:15 | Reagovat

Tak a dost! Já chci další díl Allyster. HNED! :D

3 Lavinia Lavinia | Web | 1. dubna 2014 v 20:11 | Reagovat

[2]: No, jo, no jo porád :DD

4 yuripovidky yuripovidky | Web | 5. dubna 2014 v 18:23 | Reagovat

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

5 Lavinia Lavinia | Web | 5. dubna 2014 v 20:59 | Reagovat

[4]: Můj bože, samotná Yuri na mém blogu!! Vítej! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama